Sort by

Karst has logged 31 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Blob

The Blob

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★½
Edit this entry  
23
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Edit this entry  
22
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dead of Night

Dead of Night

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ten Meter Tower

Ten Meter Tower

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dead of Night

Dead of Night

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry  
03
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry