kurks has logged 22 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★
Edit this entry  
23
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★
Edit this entry  
23
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★½
Edit this entry  
22
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
Edit this entry  
21
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
When They See Us

When They See Us

2019
×
Edit this entry  
12
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
Edit this entry  
10
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Like Cattle Towards Glow

Like Cattle Towards Glow

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
Funny Games

Funny Games

1997
×
Edit this entry  
09
Good Dick

Good Dick

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Corpse of Anna Fritz

The Corpse of Anna Fritz

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Moonraker

Moonraker

1979
×
★½
Edit this entry