kurks has logged 18 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Three Burials of Melquiades Estrada

The Three Burials of Melquiades Estrada

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The World's End

The World's End

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Upside

The Upside

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Big Boss

The Big Boss

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Only Angels Have Wings

Only Angels Have Wings

1939
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
French Connection II

French Connection II

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★
Read the review Edit this entry