Sort by

klara has logged 30 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
Edit this entry  
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Haunted House

The Haunted House

1929
×
Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Countdown

Countdown

2019
×
Edit this entry  
17
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The App

The App

2019
×
½
Edit this entry  
07
Malevolent

Malevolent

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry