Joe has logged 34 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Searching

Searching

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Oculus

Oculus

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Weather Man

The Weather Man

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
House

House

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wolfpack

The Wolfpack

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Making a Murderer

Making a Murderer

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Art and Craft

Art and Craft

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Garfield

Garfield

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Meth Storm

Meth Storm

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry