• Dune

  • Malignant

    ★★

  • Candyman

  • The Suicide Squad

  • Old

    ½

  • Space Jam: A New Legacy

  • In the Heights

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Riders of Justice

  • I Care a Lot

  • An American Pickle

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Pharmacist

  • Feels Good Man

  • Knives Out

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Shaft

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • The Lighthouse

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Hellboy

  • Missing Link

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★½

  • Vice

  • ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Olympia

  • mid90s

    ★★★★

  • Widows

    ★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Fahrenheit 11/9

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

  • Climax

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

    ★★★½

  • Love, Simon

    ½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ½

  • Minding the Gap

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

  • Searching

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Vietnam War

    ★★★★★

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★★½

  • The Death of Stalin

  • mother!

    ★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★

  • Dunkirk

    ★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Square

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★