Sort by

Kunga Sagar has logged 268 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★
Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Edit this entry  
23
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Edit this entry  
19
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Haider

Haider

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Edit this entry  
13
Eight Men Out

Eight Men Out

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Murmur of the Heart

Murmur of the Heart

1971
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hours

The Hours

2002
×
★★★½
Edit this entry  
25
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kaminey

Kaminey

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cutter's Way

Cutter's Way

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★½
Edit this entry