Sort by

Kunga Sagar has logged 154 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tape

Tape

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Closer

Closer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frost/Nixon

Frost/Nixon

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Oliver Twist

Oliver Twist

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Great Expectations

Great Expectations

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Summer of Sam

Summer of Sam

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry