Sort by
  • Chris Rock: Selective Outrage

    ★★

  • Creed III

    ★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • She Said

    ★★

  • The Redeem Team

    ★★★

  • The Menu

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★★

  • Empire of Light

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Jerry & Marge Go Large

    ★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Funny Pages

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • EO

    ★★★★

  • Armageddon Time

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Offer

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★

  • Ambulance

    ★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★½

  • The Batman

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Red Notice

    ½

  • The Tender Bar

    ★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★½