• The Day After

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Claire's Camera

    ★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • The Rider

    ★★★★

  • Lover for a Day

    ★★½

  • A Prayer Before Dawn

    ★★½

  • Okja

    ★★★★½

  • The Merciless

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★

  • Bad Genius

    ★★★★

  • Blade of the Immortal

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Gifted

    ★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★

  • Ghost in the Shell

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★★

  • Power Rangers

    ★★

  • Life

    ★★

  • Mayhem

    ★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Deadpool: No Good Deed

  • Logan

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Super Dark Times

    ★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★

  • God's Own Country

    ★★½

  • Beach Rats

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★

  • Columbus

    ★★★★½

  • Thoroughbreds

    ★★★★½

  • Mudbound

    ★★★★

  • Wind River

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★½

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • The Little Hours

    ★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★

  • xXx: Return of Xander Cage

  • Why Him?

    ★★½

  • Fences

    ★★★

  • Hidden Figures

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • A Cure for Wellness

    ★★★

  • Missing

    ★½

  • Silence

    ★★★★½

  • My Annoying Brother

  • Patriots Day

    ★★★

  • David Blaine: Beyond Magic

  • Yourself and Yours

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★½

  • Her Love Boils Bathwater

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • Ouija: Origin of Evil

    ★½

  • Luck-Key

    ★★½

  • The Accountant

    ★★½

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Asura: The City of Madness

    ★★★½

  • Split

    ★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★

  • Better Watch Out

    ★★★½

  • The Void

    ★½

  • A Silent Voice

    ★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½