• Tremble All You Want

    ★★★

  • The Babysitter

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Ah, Wilderness: Part 1

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★½

  • Ghost Stories

    ★★½

  • The Outlaws

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • Disobedience

    ★★★

  • Revenge

    ★★★

  • Mom and Dad

    ★★½

  • Brad's Status

    ★★★

  • Custody

    ★★★

  • The Ritual

    ★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • Stronger

    ★★★

  • Manhunt

    ★½

  • mother!

    ★★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★½

  • Lean on Pete

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Paradox

    ★★½

  • Thelma

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Midnight Runners

    ★★★★

  • American Made

    ★★★

  • A Taxi Driver

    ★★★★½

  • Let Me Eat Your Pancreas

    ★★★

  • Detroit

    ★★★

  • Gintama

    ★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • Zygote

    ★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Tour de Pharmacy

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Summer Blooms

    ★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • The Book of Henry

  • Girls Trip

    ★★★

  • The Villainess

    ★★

  • Loveless

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★

  • The Day After

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Claire's Camera

    ★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • The Rider

    ★★★★

  • Lover for a Day

    ★★½

  • A Prayer Before Dawn

    ★★½

  • Okja

    ★★★★½

  • The Merciless

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★

  • Bad Genius

    ★★★★

  • Blade of the Immortal

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Gifted

    ★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★

  • Ghost in the Shell

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★★