• The Witch: Part 1. The Subversion

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tag

    ★★½

  • Believer

    ★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • Asako I & II

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Shy Of Midnight

  • Ash Is Purest White

    ★★★★

  • Cold War

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Liz and the Blue Bird

    ★★★★

  • Bao

  • Inuyashiki

    ★★½

  • Truth or Dare

    ½

  • Liverleaf

    ★★½

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★★

  • My Mister

    ★★★★½

  • Thunder Road

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • Upgrade

    ★★★

  • Blockers

    ★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★

  • Museo

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Unsane

    ★★½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Red Sparrow

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Minding the Gap

  • The Guilty

    ★★★

  • Assassination Nation

    ★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Piercing

    ★½

  • Wildlife

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • The Tale

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★½

  • Private Life

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★½

  • Searching

    ★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★

  • Insidious: The Last Key

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½

  • 1987: When the Day Comes

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Wonder

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Justice League

    ★★

  • Ah, Wilderness: Part 2

  • After My Death

    ★★★½

  • Tremble All You Want

    ★★★