• The Grudge

  • Dreamy Eyes

    ★★½

  • Cats

  • Bombshell

    ★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Watchmen

  • Moonlit Winter

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Crazy Romance

    ★★½

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • VFW

  • Tall Girl

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Bring Me Home

    ★★

  • Sea Fever

    ★★½

  • Martin Eden

    ★★★★½

  • The King

    ★★

  • Joker

    ★★½

  • Waves

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • EXIT

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Crawl

    ★★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • The Fable

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • To the Ends of the Earth

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Farewell Song

    ★★½

  • When They See Us

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Ma

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • L'Observateur

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • First Love

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Yesterday

    ★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Plus One

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Kingdom

    ★★

  • Someone Great

    ★½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★

  • Shazam!

    ★★½