Sort by

Hungkat has logged 32 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rebecca

Rebecca

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★
Edit this entry  
10
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★
Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
How Did They Ever Make a Movie of Facebook?

How Did They Ever Make a Movie of Facebook?

2011
×
Edit this entry  
01
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry