Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★½
Edit this entry  
25
Eternally Younger Than Those Idiots

Eternally Younger Than Those Idiots

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
In Our Prime

In Our Prime

2022
×
★★
Edit this entry  
16
Night and Day

Night and Day

2008
×
★★★★
Edit this entry  
16
Aloners

Aloners

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Lowlife Love

Lowlife Love

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
Love & Pop

Love & Pop

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Sasaki in My Mind

Sasaki in My Mind

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
On the Occasion of Remembering the Turning Gate

On the Occasion of Remembering the Turning Gate

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
Edit this entry  
24
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
X

X

2022
×
★★
Edit this entry  
22
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Anna Magdalena

Anna Magdalena

1998
×
★★
Edit this entry  
10
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Scream

Scream

2022
×
★★
Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kids

Kids

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
August in the Water

August in the Water

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★½
Edit this entry  
10
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
2046

2046

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Drudgery Train

The Drudgery Train

2012
×
★★★½
Edit this entry  
07
France

France

2021
×
★★
Edit this entry  
06
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Heaven Is Still Far Away

Heaven Is Still Far Away

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry