• Moon Knight

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The King's Man

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

  • The Beatles: Get Back

  • Hawkeye

  • tick, tick...BOOM!

  • No Time to Die

  • Squid Game

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

  • Annette

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Save Ralph

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • The Dig

    ★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★½

  • Le retour des vagues

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The Human Voice

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Extraction

    ★★½

  • Waiting

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Shiva Baby

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Emma.

  • The Pale Horse

    ★★★

  • The Father

    ★★★★