Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Crooklyn

Crooklyn

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bee and PuppyCat

Bee and PuppyCat

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Yung Lean: In My Head

Yung Lean: In My Head

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Girl Fight

Girl Fight

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Perfect High

Perfect High

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Secret Life of Bees

The Secret Life of Bees

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
Read the review Edit this entry  
29
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Crooklyn

Crooklyn

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kids

Kids

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gummo

Gummo

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
Read prior review Edit this entry  
26
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
Read the review Edit this entry  
26
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry