• Our Father

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • A Man Named Scott

  • Encanto

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Old

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Graduate Together: America Honors the High School Class of 2020

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • The Photograph

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • The Cave

    ★★★

  • The King

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Someone Great

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Art of Style: Jean Cocteau

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

  • The Haunting of Hill House

  • Savage

    ★★

  • mid90s

    ★½

  • A Faithful Man

    ★★★