Sort by

fri has logged 28 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ri¢hie Ri¢h

Ri¢hie Ri¢h

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Still 2gether

Still 2gether

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
22
2gether: The Series

2gether: The Series

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
It's Okay to Not Be Okay

It's Okay to Not Be Okay

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Business Proposal

Business Proposal

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Banana Fish

Banana Fish

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
KinnPorsche: The Series

KinnPorsche: The Series

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Real Merlin & Arthur

The Real Merlin & Arthur

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry