Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★
Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Venom 3

Venom 3

×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lord of the Flies

Lord of the Flies

1990
×
Read the review Edit this entry  
04
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry  
22
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Edit this entry  
09
Memoirs of a Geisha

Memoirs of a Geisha

2005
×
★★★
Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Edit this entry  
21
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Goal!

Goal!

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Invincible

Invincible

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
The Tuskegee Airmen

The Tuskegee Airmen

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
My Suicide

My Suicide

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wtf

Wtf

×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry