• Venom: Let There Be Carnage

  • Squid Game

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Malignant

  • Free Guy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Twins in Paradise

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Mom and Dad

    ½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • It

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★½

  • history of the entire world, i guess

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

    ★★½

  • Big Hero 6

    ★★★

  • Boyhood

    ★★★

  • Bo Burnham: What.

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Cyberbully

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Toy Story 3

    ★★★

  • Avatar

    ★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★½

  • My Suicide

    ★★½

  • Coraline

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★½

  • WALL·E

    ★★★★

  • Superbad

    ★★★½

  • Invincible

    ★★½

  • Memoirs of a Geisha

    ★★★

  • Goal!

    ★★★

  • Corpse Bride

    ★★★½

  • Million Dollar Baby

    ★★★½

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★★★

  • White Chicks

    ★★★

  • Garfield

    ★★★

  • Elf

    ★★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Finding Nemo

    ★★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★½

  • Donnie Darko

    ★★★★

  • The Emperor's New Groove

    ★★★½

  • American Psycho

    ★★★★

  • Stuart Little

    ★★★

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★

  • The Iron Giant

    ★★★½

  • Cowboy Bebop

    ½

  • The Big Lebowski

    ★★★½

  • Titanic

    ★★★