Sort by

Katie has logged 163 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brigadoon

Brigadoon

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
Read the review Edit this entry  
12
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Us

Us

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wingwomen

Wingwomen

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Soylent Green

Soylent Green

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pain Hustlers

Pain Hustlers

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Taylor Tomlinson: Look at You

Taylor Tomlinson: Look at You

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Downhill Racer

Downhill Racer

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wild Target

Wild Target

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
Read the review Edit this entry  
08
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vampire Academy

Vampire Academy

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Head in the Clouds

Head in the Clouds

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wanted

Wanted

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry