Sort by

Katie has logged 231 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Damn Yankees

Damn Yankees

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Six by Sondheim

Six by Sondheim

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
Edit this entry  
25
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Frida

Frida

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Desperado

Desperado

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Twitches

Twitches

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ninjababy

Ninjababy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
To Have and Have Not

To Have and Have Not

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry