Sort by

Katie has logged 26 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
American Hustle

American Hustle

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Rent

Rent

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
RBG

RBG

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry