Sort by

Katie has logged 27 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
Read the review Edit this entry  
22
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bao

Bao

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bao

Bao

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry