K. has logged 34 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Day of Anger

Day of Anger

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kamikaze 1989

Kamikaze 1989

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
MouseHunt

MouseHunt

1997
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Fall

The Fall

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★½
Edit this entry  
24
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hercules

Hercules

1997
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
16
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Dug's Special Mission

Dug's Special Mission

2009
×
★★½
Edit this entry  
12
Pluto's Sweater

Pluto's Sweater

1949
×
★★★
Edit this entry  
12
The Simple Things

The Simple Things

1953
×
★★★
Edit this entry  
11
Dog Day

Dog Day

1984
×
★★★
Edit this entry  
09
Rover Dangerfield

Rover Dangerfield

1991
×
★★½
Edit this entry  
09
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★
Edit this entry  
02
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Serenity

Serenity

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry