• The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Landscapers

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Eternals

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Squid Game

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • Nightbooks

    ★½

  • The Guilty

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • King Richard

    ★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★

  • Vacation Friends

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★

  • Free Guy

  • Seriously, Sincerely

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★½

  • Lamb

    ★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Luca

    ★★½

  • Far From the Tree

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★

  • Loki

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Cruella

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Pigface

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

    ★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Us Again

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★½

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Al Davis vs. The NFL

    ★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½