Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Champions

Champions

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
Swarm

Swarm

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dragon Ball Super: Super Hero

Dragon Ball Super: Super Hero

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Winnie the Pooh: Blood and Honey

Winnie the Pooh: Blood and Honey

2023
×
Read the review Edit this entry  
19
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Boston Strangler

Boston Strangler

2023
×
★★★
Edit this entry  
16
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Requiem

Requiem

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Normal People Confessions

Normal People Confessions

2020
×
Edit this entry  
13
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Missing

Missing

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Living

Living

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
01
Super Size Me

Super Size Me

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
4 Dias Em Novembro

4 Dias Em Novembro

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★½
Edit this entry  
19
Sharper

Sharper

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Son

The Son

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Contra-Filé

Contra-Filé

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
03
I Believe in Unicorns

I Believe in Unicorns

2014
×
Edit this entry  
02
Babylon

Babylon

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
When You Finish Saving The World

When You Finish Saving The World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
24
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry