Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Edit this entry  
27
Benim Dünyam

Benim Dünyam

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bandit

The Bandit

1996
×
★★★
Edit this entry  
18
Hunting Season

Hunting Season

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
No Such Thing

No Such Thing

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
13
Veda - Atatürk

Veda - Atatürk

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Henry Fool

Henry Fool

1997
×
★★★½
Edit this entry  
07
Flirt

Flirt

1995
×
★★★
Edit this entry  
06
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★½
Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Amateur

Amateur

1994
×
★★★½
Edit this entry  
29
Surviving Desire

Surviving Desire

1992
×
★★★
Edit this entry  
28
Simple Men

Simple Men

1992
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Unbelievable Truth

The Unbelievable Truth

1989
×
★★½
Edit this entry  
23
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Trust

Trust

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Edit this entry  
16
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★½
Edit this entry  
15
Gandahar

Gandahar

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Edit this entry  
10
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Salvation

The Salvation

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry