Kaleb has logged 25 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tokyo Twilight

Tokyo Twilight

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mascots

Mascots

2016
×
★★
Edit this entry  
25
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Anna

Anna

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Z

Z

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★½
Edit this entry  
12
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Edit this entry