Sort by

krista has logged 28 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Kingmaker

The Kingmaker

2019
×
Edit this entry  
30
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★
Edit this entry  
26
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
The High Note

The High Note

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Transit

Transit

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Summertime

Summertime

2015
×
★★½
Edit this entry  
12
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Edit this entry  
08
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
Edit this entry  
06
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Ju-on: The Grudge 2

Ju-on: The Grudge 2

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
Edit this entry  
01
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry