• Army of the Dead

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Bad Trip

    ★★★★★

  • Nobody

  • Death to 2020

  • Two Distant Strangers

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

  • The Haunting of Bly Manor

  • Hubie Halloween

  • On the Rocks

  • Bill & Ted Face the Music

  • Tenet

  • Host

  • The King of Staten Island

  • Da 5 Bloods

  • 8:46

  • One Man and His Shoes

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Beastie Boys Story

  • The Last Dance

  • Shiva Baby

  • A Quiet Place Part II

  • Encounters

  • Farewell Amor

  • Boys State

  • Spree

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

  • The Amusement Park

  • Mister America

  • Entire Days Together

  • The Irishman

  • Random Acts of Violence

  • Saint Maud

  • Calm with Horses

  • Color Out of Space

  • How to Build a Girl

  • Knives Out

  • Sound of Metal

  • No Crying at the Dinner Table

  • The Personal History of David Copperfield

  • Babyteeth

  • Joker

    ★½

  • First Cow

  • Tell Me Who I Am

  • Waves

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

  • Spiral

  • Haunt

  • It Chapter Two

  • Technoboss

  • Space Dogs

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Vivarium

  • Crawl

  • Child's Play

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Away

  • Ma

    ★★

  • Fire Will Come

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Olla

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★