KYK has logged 30 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Barcelona

Barcelona

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Day After

The Day After

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Gorgeous Girl Like Me

A Gorgeous Girl Like Me

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
That Day, on the Beach

That Day, on the Beach

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
All About Ah-Long

All About Ah-Long

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Kid Like Jake

A Kid Like Jake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rosa la Rose, Public Girl

Rosa la Rose, Public Girl

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Book Club

Book Club

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Woman Next Door

The Woman Next Door

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Diary of a Country Priest

Diary of a Country Priest

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Andy

Andy

1965
×
Edit this entry  
10
California Split

California Split

1974
×
Edit this entry  
09
Breaking In

Breaking In

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ray Meets Helen

Ray Meets Helen

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Made in Heaven

Made in Heaven

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Trixie

Trixie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Secret Lives of Dentists

The Secret Lives of Dentists

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Love at Large

Love at Large

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Intimate Affairs

Intimate Affairs

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Afterglow

Afterglow

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Trouble in Mind

Trouble in Mind

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Breakfast of Champions

Breakfast of Champions

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry