• Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Ferry

    ★★½

  • Coming 2 America

  • Crime Scene

    ★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Empty Man

  • Cadaver

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • Run

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Antebellum

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

  • The Rental

    ★★½

  • The World to Come

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Alone

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Fantasy Island

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Relic

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • The Night House

    ★★★½

  • Zola

    ★★½

  • His House

    ★★★

  • A Fall from Grace

    ★★

  • Underwater

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Doctor Sleep

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • My People, My Country

  • Fractured

    ★★

  • Wrinkles the Clown

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • Haunt

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

  • The Wretched

    ★★

  • Secret Obsession

    ★★

  • Vivarium

  • The Lion King

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Child's Play

    ★★

  • Loving Cuba

    ★★½