Sort by
  • Doctor Who: The Star Beast

    ★★★★

  • Scott Pilgrim Takes Off

    ★★★★

  • Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

    ★★★

  • Thanksgiving

    ★★★½

  • The Fall of the House of Usher

    ★★★★

  • Poison

    ★★★★

  • The Rat Catcher

    ★★★★

  • Totally Killer

    ★★★

  • The Swan

    ★★★★

  • No One Will Save You

    ★★★½

  • A Haunting in Venice

    ★★★★

  • Priscilla

    ★★★★

  • The Killer

    ★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★½

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★½

  • The Wonderful World of Mickey Mouse: Steamboat Silly

  • Cobweb

    ★★★½

  • Haunted Mansion

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • The Flash

    ★★

  • Once Upon a Studio

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • 100 Years of Warner Bros.

    ★★½

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • The Secrets of Hillsong

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Peter Pan & Wendy

    ★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • boygenius: the film

    ★★★★★

  • Renfield

    ★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★½

  • Boston Strangler

    ★★½

  • Joy Ride

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Scream VI

    ★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • Marc Maron: From Bleak to Dark

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Rye Lane

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • This Place Rules

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Violent Night

    ★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Scrooge: A Christmas Carol

  • A Christmas Story Christmas

    ★★½

  • Strange World

    ★★★

  • Spirited

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★★½

  • The Murmuring

    ★★★★

  • The Viewing

    ★★★½

  • Dreams in the Witch House

    ★★

  • Pickman's Model

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★

  • The Outside

    ★★★★

  • The Autopsy

    ★★★½

  • Graveyard Rats

    ★★★

  • Lot 36

    ★★★½

  • Doctor Who: The Power of the Doctor

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★★½