• Sarpatta Parambarai

    ★★★★★

  • Vaazhl

    ★★

  • The Innocent

    ★★★★

  • Andhaghaaram

  • Limbo

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Silent Forest

    ★★★½

  • There Is No Evil

    ★★★★

  • The Present

    ★★★★

  • Nasir

  • Minari

  • Identifying Features

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

  • Kalel, 15

    ★★★★

  • Gantumoote

    ★★★★½

  • Maadathy

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • A Sun

    ★★★★½

  • Magamuni

  • Jallikattu

  • Ema

  • Marriage Story

    ★★★

  • Jiivi

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Avengement

    ★★★½

  • It Must Be Heaven

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★½

  • The Wild Goose Lake

  • Papicha

    ★★★★

  • Atlantics

  • Song Without a Name

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • Super Deluxe

    ★★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Kumbalangi Nights

  • Honeyland

    ★★★★

  • Photograph

    ★★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

  • Seethakathi

  • Bird Box

  • Quién te cantará

    ★★★★½

  • Andhadhun

    ★★★★

  • Making-of: Babylon Berlin

    ★★★★

  • Pariyerum Perumal

  • A Twelve-Year Night

    ★★★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Tumbbad

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • A Land Imagined

  • Calibre

  • Kaala

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★★

  • Capernaum

    ★★★★½

  • Dogman

    ★★★★

  • Shoplifters

  • Happy as Lazzaro

  • Woman at War

    ★★★★

  • El Angel

  • Cold War

    ★★★★★

  • Birds of Passage

    ★★★★★

  • Yomeddine

  • Ee.Ma.Yau

    ★★★★½

  • October

  • Period. End of Sentence.

  • Museo

    ★★★★½

  • 303

    ★★★★