Gogo has logged 169 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Throw Away Your Books, Rally in the Streets

Throw Away Your Books, Rally in the Streets

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Isn't Anyone Alive?

Isn't Anyone Alive?

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Divergent

Divergent

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nine Queens

Nine Queens

2000
×
★★★★
Edit this entry  
18
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
14
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Arctic Tale

Arctic Tale

2007
×
Read the review Edit this entry  
07
Sidewalls

Sidewalls

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Confessions

Confessions

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cocaine Cowboys

Cocaine Cowboys

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hero

Hero

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Oppressed Majority

Oppressed Majority

2010
×
Read the review Edit this entry  
16
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
Edit this entry  
03
Emotion

Emotion

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lesson of the Evil

Lesson of the Evil

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Ghost

Love Ghost

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
God's Not Dead

God's Not Dead

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Guilty of Romance

Guilty of Romance

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Be Sure to Share

Be Sure to Share

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Utsushimi

Utsushimi

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
There's Only One Sun

There's Only One Sun

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Vampire Girl vs. Frankenstein Girl

Vampire Girl vs. Frankenstein Girl

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tokyo Gore Police

Tokyo Gore Police

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Land of Hope

The Land of Hope

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Noriko's Dinner Table

Noriko's Dinner Table

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Strange Circus

Strange Circus

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cold Fish

Cold Fish

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry