Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Maid

Maid

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Newness

Newness

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Escape from Pretoria

Escape from Pretoria

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Talaash

Talaash

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Monster

Monster

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rockstar

Rockstar

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
P.S. I Love You

P.S. I Love You

2007
×
Read the review Edit this entry  
07
Samantaral

Samantaral

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sir

Sir

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Sun

A Sun

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry