Kat has logged 32 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Younger and Younger

Younger and Younger

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Adventures of Baron Munchausen

The Adventures of Baron Munchausen

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Witch in the Window

The Witch in the Window

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Blind Fury

Blind Fury

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Hobgoblins

Hobgoblins

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dead Calm

Dead Calm

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rosalie Goes Shopping

Rosalie Goes Shopping

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shooting Elizabeth

Shooting Elizabeth

1992
×
Read the review Edit this entry  
22
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
21
Sunset Limousine

Sunset Limousine

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Saint

The Saint

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Vamps

Vamps

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fired Up!

Fired Up!

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Swim

Swim

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Willow

Willow

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Unmasked Part 25

Unmasked Part 25

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
Read the review Edit this entry  
14
We Go On

We Go On

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wedding Daze

Wedding Daze

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tricks of the Trade

Tricks of the Trade

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Right Kind of Wrong

The Right Kind of Wrong

2013
×
Read the review Edit this entry  
09
Val

Val

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★
Edit this entry  
06
Skin Deep

Skin Deep

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Panic

Panic

2000
×
★½
Read the review Edit this entry