Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Snowmance

Snowmance

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hometown Holiday

Hometown Holiday

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Dad Is Scrooge

My Dad Is Scrooge

2014
×
Edit this entry  
22
3 Men and a Baby

3 Men and a Baby

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
A Christmas Wedding Tail

A Christmas Wedding Tail

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
Hero at Large

Hero at Large

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mystery Men

Mystery Men

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Odyssey

The Odyssey

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
A Frosty Affair

A Frosty Affair

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
Bill

Bill

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alien³

Alien³

1992
×
★★½
Edit this entry  
07
Problem Child

Problem Child

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Amazing Winter Romance

Amazing Winter Romance

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Pumpkin Pie Wars

Pumpkin Pie Wars

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Gift of Love: A Christmas Story

The Gift of Love: A Christmas Story

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Christmas List

The Christmas List

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hacks

Hacks

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
DOA: Dead or Alive

DOA: Dead or Alive

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Crow: City of Angels

The Crow: City of Angels

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Unforgivable

Unforgivable

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Terrified

Terrified

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
House

House

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Body

The Body

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Freaky

Freaky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rogue

Rogue

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Best Friend Is a Vampire

My Best Friend Is a Vampire

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
You Cast A Spell On Me

You Cast A Spell On Me

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Edit this entry  
13
Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Claw

Claw

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry