Nicolò has logged 27 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Storks

Storks

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Run All Night

Run All Night

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Forklift Driver Klaus: The First Day on the Job

Forklift Driver Klaus: The First Day on the Job

2001
×
★★★★
Edit this entry  
17
Skin Trade

Skin Trade

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lovecraft: Fear of the Unknown

Lovecraft: Fear of the Unknown

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brimstone

Brimstone

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Nest

The Nest

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Jean Ziegler, l'optimisme de la volonté

Jean Ziegler, l'optimisme de la volonté

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gotthard

Gotthard

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Breathe In

Breathe In

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry