• Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Square One

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • One Piece: Stampede

    ★★★★

  • The Lion King

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Missing Link

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★½

  • Creed II

    ★★★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • The Package

    ½

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • It

    ★★★★

  • One Piece Episode of East Blue

    ★★★★½

  • Death Note

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • Cars 3

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★

  • Kizumonogatari Part 3: Reiketsu

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★★

  • Antiporno

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Kizumonogatari Part 2: Nekketsu

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ½

  • One Piece Film: GOLD

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • Ice Age: Collision Course

    ½

  • Finding Dory

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • The Jungle Book

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★★

  • Kizumonogatari Part 1: Tekketsu

    ★★★★