Katie has logged 66 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Diana: The Musical

Diana: The Musical

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Company

Company

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cinderella

Cinderella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Rocky Horror Show Live

Rocky Horror Show Live

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Stonewall

Stonewall

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Hair

Hair

1979
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Mind, Explained

The Mind, Explained

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Pray Away

Pray Away

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★
Edit this entry  
29
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Boys in the Band

The Boys in the Band

1970
×
★★★★
Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gay USA

Gay USA

1977
×
Edit this entry  
04
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry