Sort by
  • Wicked Part 1

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Little Mermaid

    ★★

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • Missing

    ★★★½

  • Plane

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

  • Kaleidoscope

    ★★½

  • This Place Rules

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Spoiler Alert

  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • The Autopsy

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Bros

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

  • Women Talking

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Vengeance

    ★★★½

  • Hustle

    ★½

  • Close

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Elvis

    ★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Pinocchio: A True Story

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

  • West Side Story

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ½

  • Diana: The Musical

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★