Sort by
  • Dune: Part Two

    ★★★★★

  • Ponniyin Selvan: Part II

    ★★★★★

  • Vaathi

    ★★★

  • Dada

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Pathaan

    ★★

  • Varisu

    ★★★

  • Thunivu

    ★★½

  • Connect

    ★★★½

  • Nanpakal Nerathu Mayakkam

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • An Action Hero

    ★★★★★

  • Gold

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★½

  • Wonder Women

    ★½

  • Mukundan Unni Associates™

    ★★★★½

  • Monica, O My Darling

    ★★★★

  • Kaiyum Kalavum

    ★★★★★

  • Love Today

    ★★★★

  • Film - The film

  • Jaya Jaya Jaya Jaya Hey

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Rockstar on Hotstar- Once upon a time tour

    ★★★★★

  • Oru Nalla Tamizh Paatin Mudhal Vari

  • Ponniyin Selvan: Part I

    ★★★★★

  • Naane Varuvean

    ★★

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • Vendhu Thanindhathu Kaadu

    ★★★½

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Fabelmans

  • See How They Run

    ★★

  • Blonde

    ★½

  • Brahmāstra Part One: Shiva

    ★★★½

  • Yuddha Kaandam

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★

  • Athena

    ★★★★

  • Natchathiram Nagargiradhu

    ★★★½

  • Cobra

    ★★½

  • Habib

    ★★★½

  • Jiivi 2

    ★★★½

  • Padam - The Film

    ★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★

  • Thiruchitrambalam

    ★★★½

  • Thallumaala

    ★★★★★

  • Laal Singh Chaddha

    ★★★½

  • Sita Ramam

    ★½

  • Darlings

    ★★★

  • Gulu Gulu

    ★★★★★

  • The Legend

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Iravin Nizhal

    ★★★½

  • Gargi

    ★★★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • D Block

    ★★

  • Yaanai

    ★★★½

  • Paloma

    ★★★

  • Dobaaraa

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Maamanithan

    ★½

  • Balaban

    ★★½

  • Suzhal - The Vortex

    ★★★½

  • Ante... Sundaraniki!

    ★★★★

  • Ms. Marvel

    ★½

  • Lightyear

    ★★★½

  • Major

    ★★★½

  • Vikram

    ★★★★½

  • Burning Days

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Continental Drift (South)

    ★★★