• Dune: Part Two

    ★★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★★★

  • Night Teeth

    ★★★★

  • Republic

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Sweet Girl

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Justice League

    ★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Snow Steam Iron

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Before I Fall

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Sicario

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Superman 75

    ★★★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • The World's End

    ★★★

  • Man of Steel

    ★★★★★

  • Now You See Me

    ★★★★★

  • 42

    ★★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • Sucker Punch

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★

  • Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

    ★★★★★