Guillaume has logged 12 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★
Edit this entry  
16
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry