Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★★
Edit this entry  
17
Locked In

Locked In

2023
×
★★½
Edit this entry  
17
The Girl Who Escaped: The Kara Robinson Story

The Girl Who Escaped: The Kara Robinson Story

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
Wingwomen

Wingwomen

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Takedown

The Takedown

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
From Hell

From Hell

2001
×
★★★★
Edit this entry  
17
Love Is in the Air

Love Is in the Air

2023
×
★★★
Edit this entry  
17
Reptile

Reptile

2023
×
★★★
Edit this entry  
17
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Equalizer 3

The Equalizer 3

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
Choose Love

Choose Love

2023
×
Edit this entry  
17
I Now Pronounce You Chuck & Larry

I Now Pronounce You Chuck & Larry

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
Aftermath

Aftermath

2021
×
★★
Edit this entry  
17
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★★
Edit this entry  
17
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Vacation Friends 2

Vacation Friends 2

2023
×
★★★★
Edit this entry  
17
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Killer Book Club

Killer Book Club

2023
×
★★★
Edit this entry  
17
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Edit this entry  
17
Glass Tiger 3

Glass Tiger 3

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Glass Tiger 2

Glass Tiger 2

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Glass Tiger

Glass Tiger

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Spoiled Brats

Spoiled Brats

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
Insidious

Insidious

2010
×
★★
Edit this entry  
13
Ripper Untold

Ripper Untold

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Argo 2

Argo 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Argo

Argo

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mastemah

Mastemah

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Leprechaun 2

Leprechaun 2

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry