Sort by

Komo has logged 46 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wolf

Wolf

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Confessions of a Time Traveler: The Man from 3036

Confessions of a Time Traveler: The Man from 3036

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Craziest Moments Ever Captured

Craziest Moments Ever Captured

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Journal for Jordan

A Journal for Jordan

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cooties

Cooties

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shorts

Shorts

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rumble

Rumble

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sword Art Online the Movie -Progressive- Aria of a Starless Night

Sword Art Online the Movie -Progressive- Aria of a Starless Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
National Champions

National Champions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Red 11

Red 11

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
West Side Story

West Side Story

1961
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry