Sort by

Kody has logged 26 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fog

The Fog

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Intruder

Intruder

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

1930
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Surviving Edged Weapons

Surviving Edged Weapons

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Troll 2

Troll 2

1990
×
½
Read the review Edit this entry